facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT školení - 4. 4. 2013

Od holých hlav po kvantovou kryptografii

Nový seminář Počítačové školy Gopas

Počítačová škola Gopas a její lektor Michal Altair Valášek připravili seminář o vývoji používaných kryptografických systémů. Seminář se koná 18. 4. 2013 (10-16h) v Sále Aquarius, Microsoft, BB Centrum, Vyskočilova 1461/2a, Praha 4 a je určen pro začínající administrátory bezpečnosti, správce firewallu, auditory bezpečnosti ICT, apod. Seminář není jenom historickým exkurzem pro ty, kdo se zajímají o kryptografii jako takovou, ale i cestou více než dvěma tisíci let lidských snah o udržení tajemství.



Současné kryptografické systémy jsou natolik složité, že je málokdo plně chápe. Ale vyvíjely se postupně, a sledujete-li jejich historii, dokážete lépe pochopit, proč fungují tak, jak je známe dnes. A bohužel, dnes a denně v praktické implementaci lze nacházet ty samé chyby, které byly vyvráceny jako nefungující už koncem předminulého století. Na semináři nebude sice bezprostředně řeč o praktických implementacích, ale bude užitečný pro všechny, kteří mají o bezpečnost informací pečovat. Může v praxi pomoci při návrhu a zabezpečení vlastních systémů, které kryptografii využívají.

 

Michal Altair Valášek se ve své konzultační praxi často setkává s případy, kdy autoři při návrzích a implementaci vycházejí z představ, které jsou již více než sto let prokazatelně chybné. Postupný pohled na vývoj technologií umožní lépe pochopit, jak jsme došli k současným metodám, které jsou mnohdy pro běžného smrtelníka v podstatě nepochopitelné. A výhled do budoucna umožní připravit se na změny, kterými budou muset systémy projít, aby zůstaly dlouhodobě důvěryhodné i přes neúprosnost Mooreova zákona, podle kterého se každých 18 měsíců zvýší dostupný výpočetní výkon nových procesoru na dvojnásobek.


 
  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.

  

- PR -

iQsub Technologies díky Odoo zefektivnilo výrobu a řízení firmy

Česká společnost iQsub Technologies se specializuje na vývoj a výrobu špičkového potápěčského vybavení, včetně dýchacích přístrojů a odolných pouzder pro kamery GoPro do extrémních podmínek. Se zákazníky po celém světě a nejvyššími požadavky na kvalitu a spolehlivost potřebovala moderní a efektivní řízení svých firemních procesů.